Дубівська територіальна громада

Закарпатська область, Тячівський район

Інвестиційний паспорт

Інвестиційний паспорт Дубівської громади

Історія

Громада Дубове заснована у 2020 році. Географічно населені пункти розташовані в західній частині України, у самому серці Карпат, де відкриваються неймовірно мальовничі краєвиди.

Перша згадка про поселення в історичних джерелах датується 26 січня 1591 року. За переказами, назва поселення походить від старих дубів, які росли в центрі поселення. Вірогідніше, що саме село було оточене дубовим лісом. Протягом півтисячоліття Дубове входило до складу кількох державних утворень: Австро-Угорщини, Чехословаччини, Карпатської України, Угорщини, УРСР, незалежної України.

Розвиток населеного пункту пов’язаний з функціонуванням у радянські часи Закарпатського вертолітного виробничого об’єднання, яке спеціалізувалося на виробництві товарів авіаційної промисловості. Зараз підприємство не працює.

У 1755 році поселення було центром лісництва, що сприяло зростанню населення. У довоєнний період, крім корінних русинів, тут проживали різні етнічні групи, в тому числі євреї. Про це свідчить синагога в центрі селища, яку за радянських часів перетворили на будинок культури. А на околиці є старий єврейський цвинтар. Цвинтарем тут опікується єврейська громада. 

У селі Калини діє етнографічний музей «Калина» , який вирізняється колекціями гуцульського одягу, зброї, знарядь праці, предметами побуту. Тут можна побачити плуг, автентичне кухонне начиння, одяг, водяне колесо, гуцульську хату і навіть крісло першого президента Карпатської України – Августина Волошина та ще безліч речей побуту. На території садиби є ботанічний сад, де ростуть банани, лимони, кавові дерева.

На околиці села Дубове, на території приватного ресторану, розташованого на березі річки Тересва, встановлено бетонний пам’ятник розбійнику Пинті. Повстанець Гри...

панорама-Дубового.-Автор-світлини---Олександр-Савенко..jpg