Дубівська територіальна громада

Закарпатська область, Тячівський район

18.06.2021 13:25

Петро Лукач з Дубового понад 50 років пропрацював водієм «швидкої»

default-for-import.jpg

Часто пишемо про медичних працівників і зрідка згадуємо тих, хто працює у тилу медицини, допомагаючи лікарям та медсестрам рятувати життя пацієнтів. Тож сьогодні розповімо про одного з таких героїв , про водія «швидкої допомоги» – Петра Івановича Лукача, який вже понад 50 років трудиться у медичній сфері.
У кінці 60-х років минулого століття санітарний транспорт у більшості медичних закладів Тячівщини був у край занедбаному стані, бо виробив  свій технічний ресурс. Тому доставка пацієнтів до лікарень здійснювалася випадковим транспортом, найчастіше повозками. У той час така ситуація  була й у Дубівській лікарні, на балансі закладу був лише один санітарний автомобіль старої моделі. Він потребував постійного ремонту та догляду, тож через часті поломки більше часу простоював. 
У таких умовах адміністрація лікарні запропонувала посаду водія санітарного автомобіля молодому, але вже досвідченому шоферу – Петрові Івановичу Лукачеві, який на той час працював автослюсарем у Тересві. Оглянувши транспорт, Петро Іванович склав список деталей, які необхідно було замінити. А дістати нові деталі для автомобіля тоді було доволі проблемно. Однак, незважаючи на труднощі, водію вдалося за короткий час відремонтувати автівку. Задля підтримки автотранспорту  у належному стані, щосереди Петро Іванович проводив  техогляд. 
Оскільки ставка водія у лікарні була тільки одна, то йому доводилося щодня нести зміну,  виїжджати на виклики, довозити пацієнтів у медзаклади по всій області. 
Пізніше автопарк Дубівської лікарні поповнювався новими санітарними автівками, до речі, їх з різних міст Радянського Союзу  до Дубового доставляв Петро Іванович. 
За понад 50-річчний стаж роботи Петру Івановичу  є що згадати, адже, працюючи водієм, потрапляв у різні нестандартні ситуації. До прикладу, якось довелося рятувати людські життя на полонині Апецька, коли там перекинувся колгоспний трактор з косарями. Він разом з лікарем виїхав грунтовою дорогою на гору санітарним транспортом і допоміг медику перенести постраждалих до автівки та надати долікарську допомогу, після чого доставив пацієнтів до лікарні. Подібний випадок був й з туристами, які також з необачності постраждали під час подорожі на схилах гори. 
Чимало пригод було й на рівній, асфальтованій дорозі. Якось, доставляючи пацієнтку до Берегівської лікарні, на дорозі у м. Виноградів повозка створила аварійну ситуацію, однак Петро Іванович, завдяки своєму професіоналізму, зумів вчасно зреагувати та не допустив зіткнення. Пацієнтку було вчасно та без ушкоджень доставлено до медзакладу. 
Неодноразово Петро Іванович рятував життя пацієнтів, не тільки доставляючи їх до лікарень, а й будучи донором крові для важкохворих в термінальних станах. 
Має Петро Лукач ще одну позитивну рису. Він активний та комунікабельний, учасник художньої самодіяльності, декламатор гуморесок. Свого часу був призером обласного огляду художньої самодіяльності серед медичних працівників, який проходив на базі санаторію «Квітка полонини». Він майстер на всі руки, адже з легкістю впорається з будь-якою роботою: полагодить   автомобіль чи відремонтує паркет в актовому залі лікарні. 
Нині Петро Іванович працює водієм пункту екстреної медичної допомоги у смт Дубове. За останній рік навантажень на працівників служби значно зросла у зв’язку з пандемією Ковід-19. Та водій гідно справляється з навантаженнями й відмінно виконує свою роботу – здійснює доставку пацієнтів до медичних закладів. 
Якщо підрахувати кілометраж, який наїздив Петро Лукач  на санітарному транспорті за 50 років трудового стажу, то він мабуть за відстанню перевершить  екватор навколо землі. 
Безкорисливість, моральність, порядність –ці слова якнайкраще характеризують особистість Петра Івановича. Він служить прикладом для молодих водіїв «швидкої». До речі, по його стопам пішов зять Микола, дочка Марія працює бухгалтером у лікарні, таким чином створюючи трудову династію. А дружина Аня продовжує проводжати і зустрічати чоловіка з чергування.  Велика вдячність від колег та пацієнтів Петру Івановичу за самовідданість та працьовитість, кріпості та міцного здоров’я на многії літа. 
…І знову звучить тривожний гудок санітарної автівки, за кермом якої ветеран праці Петро Іванович Лукач. 
                                                                                     Микола Бігунець, Заслужений лікар України, Заслужений медичний працівник України, лікар-терапевт КНП «Дубівська лікарня».