Дубівська територіальна громада

Закарпатська область, Тячівський район

26.08.2021 16:44

Святкування Дня Незалежності у Дубівській громаді: колоритний фестиваль та яскравий концерт

6405fcd0d39bf__1629977115_1629977012502.png

24 серпня у Дубівській громаді яскраво відзначили День Незалежності України,  провівши перед будинком культури у селищі Дубове гастрономічний фестиваль «Яфина-фест» та патріотичний концерт. Також цього дня молоді художники «Юні митці»   долучилися до всеукраїнської арт-події «МолодьinUA» та створили малюнок на великому полотні. 

І хоч через дощовий ранок виникало побоювання, що свято не відбудеться, однак вже у післяобідню пору, ближче до початку святкування, хмари розійшлись, тож і  фестиваль, і концерт пройшли, як і планувалося, весело та з численними глядачами. 

Розпочалося дійство з урочистого звучання Гімну України. На сцену вийшли ведучі Максим Мезей та Ярослава Фіцай (учасники Молодіжної ради), вони оголосили про відкриття урочистості з нагоди Дня Незалежності України і привітали публіку зі святом. На мить запанувала тиша, яку сколихнуло калатання церковних дзвонів. Зазвучала композиція «Молитва» у  виконанні вокального ансамблю викладачів  Дубівської ДШМ (худ.керівник Богдана Дровальова). 

Затим православні священники провели молебень за Україну. Ведучі запросили до слова першого заступника селищного голови Романа Поліщука. Роман Олександрович привітав громаду з 30-ю річницею Незалежності України, побажав країні процвітання та мирного неба. Затим керівництво громади – перший заступник селищного голови Роман Поліщук, заступник селищного голови Іван Меклеш, керуюча справами виконкому Діана Михалчич, начальник відділу освіти, сім’ї,  молоді та спорту Ярослав Івачевський, начальник фінансово-господарського відділу Ганна Маркусь, начальник відділу культури Василина Руснак, а також о. Іоанн та о.Володимир   здійснили покладання квітів до Обеліска Слави, до погруддя Дмитру Подольському, що розташовані у парку, та до меморіальної дошки Івану Чендею, розташованої у фойє Дубівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. 

На сцені виступив  аматорський  хор (кер. Павло Цубера), який  виконав твір «Реве та стоне Дніпр широкий». Продовжили свято відзначенням грамотами та символічними презентами активних мешканців громади, учасників АТО, патріотів та митців, що розбудовують незалежну Україну. Серед них – активний громадський діяч, поет, публіцист та викладач Михайло Носа, громадський діяч, кандидат філософських наук Іван Габор, борець за незалежність України, репресований радянською владою Іван Руснак, учасник АТО, учитель Петро Холодян,  учасник АТО Іван Бережник, поетеси Тетяна Грицан і Марія Грицан та інші.  Також двоє нагороджених – мама загиблого учасника АТО Миколи Федоришина Василина Михайлівна та сім’я Івана та Лариси Кушнірів, що народили четвірню, отримали додаткові подарунки за підтримки підприємця Михайла Балабана та керівництва ДП «Мокрянське ЛМГ» (директор М.Д.Кубинець). 

А тим часом на площі тривав фестиваль «Яфина-фест». Візитери свята оглядали виставку-продаж виробів народних умільців, художників та майстрів. Участь у виставці взяло понад 20 талановитих особистостей, які своєю креативністю змінюють світ на краще, а їхні  роботи  неабияк прикрасили свято. 

Гамірно й велелюдно було і біля дегустаційних лавок, де кондитери, кафе, піцерії та ресторани громади пригощали гостей свята десертами, канапками, наливкою, солодкими напоями, навіть піцою з яфиною та іншими наїдками. До речі, всі страви були з символом фестивалю – чорницею. 

Свою продукцію представили й місцеві сировари. Найбільший солодкий символ свята – торт з чорницею – приготувала власниця кондитерської «Солодка мрія» Марія Вурста. Яфинові торти презентували також ресторан «Талісман» та кондитер Неля Мотринець, а кафе «Русалочка» частувало морозивом з полонинської ягоди. 

Поруч зі сценою була розміщена символічна фотозона, створенням якої займалась талановита декораторка Ірина Форос.  

Також у рамках святкування Дня Незалежності на площі вихованці школи мистецтв проводили майстер-клас. Діти радо долучалися до акції та  мали змогу створити патріотичний малюнок. 

А поруч центру зайнятості  проходила арт-подія «Молодь inUA». Так, випускники та вихованці Дубівської школи мистецтв під керівництвом викладачки Надії Черевко створювали макет муралу. Дубівська громада є однією з двох закарпатських громад, які взяли участь у всеукраїнській акції. Така арт-подія відбулася по всій Україні – від маленьких сіл до великих міст,  де молодь об'єдналася в команди у своїх громадах і через масштабний спільний малюнок показала, чим пишається у незалежній Україні та виразила своє бачення напрямку, в якому потрібно діяти, щоб побудувати країну мрії, засновану на цінностях, важливих для молодих українок та українців. Загалом, було створено понад сотню таких муралів. За умовами конкурсу, роботи з усіх куточків країни покажуть онлайн у мережі Інтернет і буде складено велике цифрове полотно про бачення, цінності та здобутки української молоді. Після Дня Незалежності   програма «Мріємо та діємо» запустить онлайн-голосування, за результатами якого вся Україна обере три найкращі малюнки. Саме їх згодом допоможуть перетворити в мурали у громадах їхніх авторів та авторок.

Впродовж усього свята зі сцени звучали вітальні композиції від учнів та викладачів Дубівської ДШМ, школярів та педагогів освітніх закладів громади, а також троїстих музикантів та місцевих гуртів. 

Тішили глядачів своїми заспівами вокалісти – вихованки школи мистецтв Олександра Ряшко, Юліанна Гришкова, Дарина Декет, Єліза Піцур, викладачка Андріана Золотар. А інструментальний твір виконала учениця школи мистецтв Діана Дикун.  Солісти Катерина Ребар та Домініка Івачевська разом з вихованцями хореографічного відділу подарували  глядачам  композицією «Ми щасливі діти» (кер. Богдана Дровальова та Марія Макуркіна). Також учні  хореографічного відділу впродовж вечора виконали з десяток  танцювальних номерів (керівники Марія Макуркіна та Олена Цубера). Інструментальний ансамбль викладачів школи мистецтв  у складі Юрія Гарагаля, Олександра Жаркова та Романа Футька потішив слухачів запальними композиціями. 

Ліричні авторські рядки звучали з уст поетеси Марії Грицан. Виступали на сцені й учнівські колективи Дубівського ЗЗСО І-ІІ ст №2 (кер.Марія Декет), Дубівського ЗЗСО І-ІІ ст. №1 (кер. Вікторія Піцур та Євгенія Мотринець), Калинівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. (кер. Маріанна Марційчук та Оксана Декет), співала солістка Мирослава Піцур, учениця Дубівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.,  а патріотичний танок виконав колектив Калинівського ДНЗ «Калинка».  Танцями потішили й учасниці Молодіжної ради (кер. Ілона Марічак).

Креативну акцію провели педагоги Калинівського МНВК, запустивши зі сцени у небо кульки зі стягом. 

 Драйву додали святу виступи  вихованок школи мистецтв  Юлії Носи та Дарини Арович, а також викладачок Марії Тимочко та Андріани Золотар. Яскравим був спільний виступ учнів трьох відділів школи мистецтв, де у композиції «Єдині» було поєднано вокальний – солістка Дарина Декет, хореографічний та художній аспекти (кер. Марія Макуркіна, Олена Піцур, Неоніла Цубера, Надія Черевко, Яна Магей).

Звучали зі сцени й традиційні закарпатські мотиви у виконанні троїстих музик  будинків культури с. Красна (кер. Михайло ) та смт Дубове (кер. Юрій Гарагаль). 

Завершив концертну програму гурт «Каприз».   Всі учасники святкового концерту отримали подарунки та відзначені подяками. Також символічні медалі за участь у фестивалі вручено майстрам, художникам, кондитерам та підприємцям, які представили свої роботи на заході «Яфина-фест». 

Святкування Дня Незалежності України завершилося дискотекою просто неба та яскравим феєрверком. 

Свято організувала Дубівська селищна рада за всебічної підтримки селищного голови Дениса Каганця. Організатори дійства щиро вдячні усім учасникам за підтримку та проведення заходу. А також висловлюють подяку спонсорам – місцевим підприємцям Михайлу Балабану, Сергію Вурсті, Василю Бережнику, Петру Михайльо, Борису Піцуру, Івану Поповичу, Михайлу Декету.