Дубівська територіальна громада

Закарпатська область, Тячівський район

01.11.2021 14:14

Кінофільм "Останні австрійці" презентували у Дубовому

6405d9b3b00cf__1635787941_img_0435.jpg

Сьогодні, 1 листопада, відбулась прем'єра документального фільму "Останні австрійці"  про життя австрійських потомків у гірській Усть-Чорній. Автор - австрійський режисер Лукас Пітшайдер, який особисто був присутній на показі стрічки разом з героями документального твору - Петром Соймою та Йосипом Горкавчуком. 

Переглянути фільм завітали педагоги, шкільна та студентська молодь, місцеві мешканці, а також потомки австрійців, що жили у Дубовому. 

Були присутні на прем'єрі й представники селищної ради, зокрема, селищний голова Денис Каганець.

 Розпочала захід начальник відділу культури Василина Руснак, яка представила присутнім гостя. Відтак, виступив режисер Лукас Пітшайдер.

Як розповів Лукас, він ще у 2016 році випадково виявив австрійське поселення в Усть-Чорній. Після знайомства з місцевими жителями вирішив відзняти про них фільм. Кінозйомки тривали більше двох років, завершив роботу над стрічкою тогоріч. Однак через пандемію презентація  фільму стала можливою в Україні тільки тепер.

Фільм вже здобув кілька нагород.

Так,  у вересні відбувся показ стрічки у Харкові, на кінофестивалі MeetDocs.  А цими днями стрічку презентовано на Тячівщині. До речі, у суботу показ фільму відбувся в Усть-Чорній, де проходили основні зйомки і звідки герої документальної історії.

Стрічка має чотири сюжетні лінії. Фільм насичений яскравими та колоритними кадрами, вдало підібрана музика, тут показано побут і культуру потомків австрійців. Головні герої стрічки - місцеві мешканці. 

Елізабет Кайс провела 84 роки свого життя в Усть-Чорній, коли раптом вона змушена назавжди залишити свій будинок. Петро Сойма вже емігрував до Німеччини у 90-х, але згодом знову повернувся до України. Сьогодні він намагається підтримувати розвиток селища. Віталій Федак - батько маленької доньки. Оскільки заробітна плата на пилорамі вже не є достатньою для підтримки його родини, перед ним стоїть питання, чи варто їхати на роботу до Чехії. Для Йосипа Горкавчука еміграція ніколи не була варіантом, він відкрив туризм як джерело доходу і хоче заснувати першу місцеву гірськолижну зону.