Дубівська територіальна громада

Закарпатська область, Тячівський район

05.12.2021 13:33

Дубівська громада робить перші кроки щодо програми з енергозбереження України

панорама-Дубового.-Автор-світлини---Олександр-Савенко..jpg

Нещодавно селищний голова Денис Каганець підтримав ініціативу мерів Румунії щодо реалізації програми «розумної енергії» в прикордонних регіонах, яка була закріплена підписанням декларації про співпрацю з прикордонними регіонами Румунії та України. У рамках цієї події також  26 листопада представники румунських громад Вама та Тодірешті разом експертами з енергоефективності Сучавського Університету відвідали Дубівську громаду, де було обговорено питання щодо подальшої співпраці. Найперше, було домовлено здійснити енергоаудит Дубівського ДНЗ №2 та провести профорієнтаційний урок з енергоефективності для учнів Дубівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. 
Відтак, вже 2 грудня на запрошення Дениса Васильовича, в рамках проекту НЕСіКА "Нові енергетичні рішення у Карпатському регіоні", до Дубівської громади приїхали представники аудиторської компанії "Адамсон" з Івано-Франківська, фахівці компанії дрон.ua з Києва, експерти з Центру європейських ініціатив та Міжнародної асоціації МАІРР з Ужгорода, студенти та молоді фахівці з питань енергоефективності УжНУ. 
Тож експерти за допомогою надсучасного обладнання, зокрема, тепловізійних систем здійснили заміри енерговитрат та енергоефективності будівлі Дубівського садочку, який селищна рада планує реконструювати. Проведено енергоаудит закладу для того, аби визначити проблемні питання та розробити план заходів з покращення енергоефективності будівлі, які будуть враховані під час її реконструкції. Звіт енергоудитори обіцяли підготувати до лютого 2022 року. 
На прохання голови громади проведено й експрес-оцінка енергоефективності нових вікон, що встановлюються у Дубівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. Так, за допомогою приладів експерти підтвердили відповідну якість вікон, наявність енергопокриття на вікнах, а також належну технологію їх встановлення, яка передбачає відповідні теплоізоляційні технології. І зробили висновки, що заміна вікон у навчальному закладі із дотриманням технології значно зменшить витрати на енергоресурси. 
Також експерти перевірили  технологію будівництва садиби «Кришталева хата», яку звів мешканець Красної зі склянних пляшок, та були вражені високим рівнем енергоефективності будинку. Як зауважують енергоаудитори, садиба Володимира Грицана може зацікавити туриста не тільки сміливим архітектурним рішенням, а й привидом вивчити кришталеве енергоефективне диво.
Під час візиту  енергоаудитори провели роз’яснювальні  бесіди для колективів садочка та школи та поспілкувалися зі школярами щодо важливості запровадження енергоефективних заходів у громаді, застосовувати їх у будівлях соціальної сфери, а також у приватних чи бізнесових об’єктах.