08.04.2025 10:15
Проєкт термомодернізації Дубівського ДНЗ №2 стартував з навчання

Селищний голова Дубівської громади Денис Каганець разом з представниками ще восьми громад (Боярська, Яворівська, Рава Руська, Болградська, Приютівська, Давидівська, Дубовецька, Білогородська громади) узяв участь у інформаційному семінарі «Управління проектами в рамках програми Європейського Інвестиційного Банку (ЄІБ) «Енергоефективність громадських будівель в Україні» (UPBEE). Це громади, які перемогли у конкурсі на отримання фінансування на термомодернізацію громадських будівель від цієї програми.
Навчання – важливий етап у виконанні проєкту. Здійснити грамотно термомодернізацію садочка – задача непроста. Потрібно знати, як розпізнати недобросовісного виконувача робіт до укладання контракту, кого краще залучати до авторського нагляду та розробки проєкту. А ще -- за якими стандартами треба проводити утеплення. Пінопласт, наприклад, міжнародним вимогам не відповідає, і якщо таке утеплення проводилося за батьківські кошти, то його доведеться спочатку зняти, а потім усе зробити по-новому. Якщо раніше ставились однокамерні металопластикові вікна, то їх доведеться демонтувати і ставити і нові рами, і нові склопакети. Та ще й врахувати, що робити це треба у рівень із зовнішньою стіною з виходом утеплення на стіну.
Так само треба зрозуміти, що виконання проєкту -- це довгий шлях, через складність процедур узгодження та особливості бюджетних та звітних циклів в Україні та міжнародних фінансовихз організаціях, від старту роботи над проєктом до початку власне робіт на об’єкті може пройти багато місяців. Але це правильний і вірний шлях, і дорогу здолає той, хто послідовно нею йде.
Тож не дивно, що програма дводенного семінару була насиченою. Від експертів програми UPBEE учасники семінару дізнались як здійснюється управління проєктами, з яких етапів складається проєктний цикл. Дмитро Марусич, ключовий експерт Технічної допомоги та Борис Пахолюк, експерт Технічної допомоги розповіли про Операційний посібник Програми та як складати робочий план, висвітлили технічні та фінансові аспекти, пояснили, як вестиметься моніторинг та звітність.
Про політику ЄІБ та традиції його роботи в Україні розповів представник банку Вʼячеслав Овечкін.
Як проводити закупівлі робіт, послуг, матеріалів відповідно до вимог законодавства України та правил ЄІБ, як скласти план залучення зацікавлених сторін, чому ЄІБ вимагає проведення оцінки соціального впливу та впливу на довкілля і як це правильно організувати -- розповіла Наталія Руденко, ключова експертка Технічної допомоги. А про закупівлі та антикорупційні заходи доповідала Світлана Канівець, аналітикиня із закупівель та відповідності вимогам Технічної допомоги кінцевим бенефіціарам UPBEE.
Також учасники семінару дізнались як вести комунікацію та інформування громадськості (доповідач -- Олег Радійчук, ключовий експерт Технічної допомоги), про досвід впровадження проєкту ЄС «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» (Максим Верещак, заступник керівника проєкту «Угода Мерів – Схід») та про досвід й задачі ПРООН з технічної підтримки cубпроєктів (Аліна Лебедєва, аналітикиня із залучення зацікавлених сторін/екологічного та соціального менеджменту, ПРООН).
Учасники семінару ідентифікували найбільш ймовірні ризики та ступінь їх впливу на їхні проєкти і разом з модераторкою (Оксана Кисіль, Національна експертка проєкту «Угода Мерів – Схід») визначили заходи щодо пом’якшення наслідків у разі реалізації таких ризиків.
Одне з важливих надбань семінару – можливість для учасників познайомитись між собою, що допоможе їм переймати досвід один одного та швидко опановувати кращі практики колег.
Поділитись
Дізнайтеся також
10/04/2025
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 8 класу на 2024-2025 н.р.
04/04/2025
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 1 класу 2024-2025 н.р.
Усі новини