15.11.2024 13:41
Пам’ятайте: здоров’я Ваших дітей залежить від Вас самих!
Сьогодні значної актуальності набула проблема вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, а також тютюнопаління серед неповнолітніх. Діти, постійно бачучи дорослих, у тому числі й батьків, які п'ють пиво або й міцніші алкогольні напої, палять - вважають це нормою життя. Але хто ж, як не дорослі, повинні потурбуватися про майбутнє покоління?
Шановні батьки!
Знайте коло знайомих та друзів своїх дітей, володійте інформацією щодо місця їх перебування у вечірній час.
Не забувайте про те, що:
За вчинення незначних адміністративних проступків, серед яких і розпиття алкогольних напоїв, в тому числі і пива, або поява в п’яному вигляді в громадському місці неповнолітні несуть відповідальність з 16 річного віку.
За розпивання спиртних напоїв на вулиці, стадіоні, у сквері, парку, усіх видах громадського транспорту і за появу в нетверезому стані в громадських місцях, складається протокол на неповнолітнього за статтею 178 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою попередження або накладення штрафу.
Якщо неповнолітньому не виповнилось 16 років, то за розпивання ним спиртних напоїв у громадських місцях і появу в громадських місцях у п’яному вигляді, відповідальність несуть його батьки за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме «невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей», що тягне за собою попередження або накладення штрафу.
Варто знати й те, що доведення неповнолітнього до стану алкогольного сп’яніння батьками неповнолітнього, особами, які їх замінюють, або іншими особами – тягне за собою накладення штрафу.
Пам’ятайте, що законодавством заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, особам, які не досягли 18 річного віку.
Продавець такої продукції зобов’язаний отримати від покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.
У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.
За продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну до суб’єкта господарювання застосовується штраф, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності та сплачує штраф.
Не менш небезпечними є факти втягнення неповнолітніх у розпиття спиртних напоїв. У таких випадках складається протокол за статтею 180 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Доведення неповнолітнього до стану сп'яніння».
Однією з головних причин, які призвели до вживання алкоголю та тютюнопаління у дитячому віці є наслідування дітьми способу життя батьків та звичок оточуючих людей, бажання таким чином виглядати доросліше.
Батьки відіграють головну роль у формуванні світогляду дітей, тому саме вам доводиться відповідати за вчинки дітей та вирішувати їх проблеми. Батьки спроможні уберегти свою дитину від неприємностей.
Пам’ятайте: здоров’я і безпека дітей залежить від батьків!
Поділитись
Дізнайтеся також
04/12/2024
Стартувала акція «2000 подарунків до Нового року» для здійснення дитячих мрій: долучитися може кожен
Усі новини