dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(0312) 444-33-11
(0312) 444-33-11
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Краснянський старостинський округ №1

Краснянський старостинський округ №1

До Краснянського старостинського округу №1 входить с. Красна.
Село Красна засноване в 1810 році. За легендою свою назву село отримало завдяки буковим лісам, що  росли шорами, тому його початкова назва була Красношора. Населення -  3085 осіб.
Село Красна розташоване у вузькій долині річки Тересви та її приток — Красношурка, Тиховець, Плайська.  З усіх боків оточене Карпатськими горами: Темпа (на північному сході), Апецька (на південному сході), Полонина Красна (на північному заході). Через село проходить автошлях обласного значення "Колочава- Усть-Чорна-Калини-Бедевля".

На території села діють школа, дитячий садок, будинок культури, бібліотека, амбулаторія, автозаправна станція, чоловічий монастир в урочищі Озерел, дві церкви: греко-католицька Успіння Пресвятої Тройці, побудована в 2000 році, та православна Успіння Пресвятої Богородиці, яка є пам'яткою архітектури ХІХ століття, її збуловано у 1861—1879 рр. Інтер’єр церкви унікальний, бо над ним трудилися майстри-будівельники, запрошені із Франції.  Іконостас написав відомий закарпатський художник Ігнатій Рошкевич. Цінні у храмі і дзвони, які було вилито у 1925 році і привезено з Франції.


У центрі села є обеліск загиблим воїнам у Другій світовій війні, який був зведений у 1971 році. Всього на фронт пішло 56 добровольців-краснянців, з них 15 загинуло. 

побу

У 2011 році збудована міні-ГЕС  на р. Красношурка.
Також на території села є 4 мінеральні джерела, які утворилися природнім шляхом близько 150 років тому, мають цілющі властивості. Найвідоміші  з них -  "Красношурка" та "Підчос" -  є привабливими локаціями для туристів та місцевих жителів.
Телевежа "Красна" є одним з важкодоступних  об’єктів Закарпатської філії КРРТ. Розміщена вона у с. Красна на вершині гори Конець (місцева назва Гича) - 1302 м над рівнем моря, приблизно за 6 км від центральної дороги. Споруджено вежу у 1969 році. 
Фронтове поховання часів Першої світової війни, с. КраснаНа місцевому кладовищі с. Красна спочивають 14 невідомих інтернаціональних солдатів часів Першої світової війни. Могили розміщені на території «старого» цвинтаря.

На мі

Розвинутий у селі й зелений туризм. Діють 5 садиб: "Кришталева хата", "Озерел", "У Іванчика", "У Юрія", "У Швайгера". Найпривабливішою  є садиба "Кришталева хата", яка манить до себе туристів унікальністю, адже побудована вона з пляшок.  Тут часто організовують екскурсії для школярів. Цікава ця садиба не тільки тим, що має незвичну архітектуру, а й тим, що облаштована в гуцульському стилі, тут є багато виробів з дерева, які вирізьбив сам власник. 

Відомі постаті, які народилися в селі Красна

Це поетеса Марія Грицан (автор збірок «Голос душі» 1996 року та «Струни любові» 2001 року).   У Красній також народився відомий хірург Іван Чонка, який довгий час працював на Тернопільщині. Уродженка села Вільхівці  Тетяна Грицан-Чонка проживає у селі Красна з 1984 року і є автором 11-ти збірок.  («Хіба я знаю, звідки вітер?», «Мороз мою душу морозить і гріє» тощо). 
Кожного року в останню неділю жовтня святкується День визволення села.