dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(0312) 444-33-11
(0312) 444-33-11
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Калинівський старостинський округ №2

Калинівський старостинський округ №2

До          До Калинівського старостинського округу №2 входить село Калини.

   Перша письмова згадка про село датується 6 листопада 1405 року. Назва села пов'язана з місцевою легендою, що розповідає про молоду дівчину Калину, яку викрали опришки, а потім її вбили і на її могилі посадили кущ калини. Відтоді село носить назву Калини. 

   Село розкинулося в долині річки Тересви за 36 км на північний схід від Тячева (районного центру). Через село проходить автодорога Тересва — Усть-Чорна. Населення складає 5844 людини. Село перетинає навпіл гірська річка Тересва. Калини оточують гори Плеша, Качулка, Климбак. У селі струмок Великий та річка Слани впадають у Тересву.

У селі діють школа, дитячий навчальний заклад,дві бібліотеки, лікарська амбулаторія загальної практики сімейної  медицини, автозаправна станція.

 Міжшкільний навчально-виробничий  комбінат, де учні 10-11 класів здобувають різні спеціальності.
 

  Дві церкви: православна і греко-католицька. У 1861 році розпочали будівництво греко-католицької церкви Покрови пресвятої Богородиці, яку в 1891 році освятили і почали вести в ній богослужіння, а православну — почали зводити у 1930 році, а в 1935 році будівництво завершили.                                                    

Теперішній час             -                                                                          XIX ст.
     




























    У 2006 році була відкрита турбаза « Великий» - турбаза сімейного типу. Крім основних послуг, що забезпечують безпеку і комфорт туристів, пропонується величезний спектр розваг, починаючи від повного релаксу до екстриму. Найменші постояльці весело проведуть час на ігровому майданчику і атракціонах бази. Любителі активного відпочинку оцінять сплав по річці на рафті. Також на турбазі є полігон і необхідний інвентар для пейнтболу. Є тренажерний зал, більярд та інші настільні ігри. Для бажаючих відновити свій організм після трудових буднів відкритий масажний кабінет, басейн і сауна. Неподалік від бази знаходиться кілька бюветів з мінеральними водами. А ось вечір можна провести за смачною вечерею в місцевому кафе. Для постояльців завжди доступні мангал, дрова та альтанки. 

     У зимовий період для гостей діють гірськолижні траси, спеціально обладнанні сніговими пушками, довжина трас складає від 300 до 1500 метрів.  А у літній період у закладі організовують дитячі табори з вивченням англійської мови. 

Крім о 


Також на території села Калини є дві садиби: "На поляні" та "У серці Карпат"
   У 2007 році місцевий житель  Юрій Іванович Куцин відкрив в своїй оселі краєзнавчий музей «Калина». Музей містить близько 2000 експонатів. До численної колекції музею увійшли одяг гуцулів, зброя, інструменти, предмети побуту. Тут можна побачити і плуг, і автентичне кухонне приладдя, одяг, водяне колесо, гуцульську хату та навіть стілець першого президента Карпатської України – Августина Волошина, і ще незліченну кількість різних побутових елементів. На території садиби є ботанічний сад, де ростуть банани, лимони, кавове дерево.

До 

   Відомі постаті,які народились в селі Калини: 13 червня 1880 р. народився громадсько-політичний діяч Підкарпатської Русі, мер Ужгороду початку 1920-х років, міністр внутрішніх справ першого підкарпатського уряду в 1938 році, багаторічний сенатор Чехословацького парламенту Бачинський Едмунд Степанович, на його честь названа одна з вулиць села Калини.

















  Також видатними уродженцями села є знаний закарпатський художник-графік Бедзір П. Ю., член Національної Спілки художників України; художники Черевко Н. П., Куцин І. І., Герич Т. М.; закарпатський історик-фольклорист, автор збірки «Квітка Верховини» Бойчук Ю. І