dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(03134) 7-21-92
(03134) 7-27-41
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Новини » ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!
25
червня
2021
338

ШУКАЄМО ПАТРОНАТНИХ ВИХОВАТЕЛІВ!


ЧЕКАЄМО НА ВАС!
Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, забезпечення права кожної дитини на сім’ю. Особливо актуальною формою виховання дітей, які в силу життєвих обставин залишились без батьківського піклування є – сім’я патронатного вихователя.
Хто може бути патронатними вихователями?
Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.
Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Хто влаштовується у патронатну сім’ю?
До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:
– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
– підкинуті, знайдені діти;
– безпритульні діти;
– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров'ю;
– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;
– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;
– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.
Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?
Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.
У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити.
Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.
На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.
Фінансування патронатних сімей
Звертаємо Вашу увагу на те, що соціальна послуга - Патронат над дитиною фінансується за рахунок держави. Ця сума на сьогодні становить більше 16 тисяч гривень. З них 5-ть прожиткових мінімумів для працездатних осіб (2379 грн*5=11 895 грн) складає заробітна плата патронатного вихователя. Та соціальна допомога в розмірі двох з половиною прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку на місяць утримання влаштованої під патронат (2013*2,5=5032 грн - від 0 до 6 років, 2510*2,5 = 6270 грн - від 6 до 18 років).
Додатково повідомляємо, що кандидати у патронатні вихователі разом із своїми помічниками проходять підготовку за Програмою, затвердженою наказом Мінсоцполітики України 19.08.2017 М 1349 (загальна тривалість навчання - 120 годин безкоштовно).
 
Де дізнатися деталі?
  
За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті  звертайтеся  до  служби  у  справах  дітей Дубівської селищної ради за  адресою:  смт Дубове, вул. Подольського Д., 46; тел.: 097-999-42-68;
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 8:00 год. до 17:00 год., перерва з 12:00 год. до 13:00 год.
 
Прокоментувати
Введіть код з картинки:* оновити, якщо не видно коду