dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(03134) 7-21-92
(03134) 7-27-41
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Новини » Селищний голова Денис Каганець: "Бізнес має працювати чесно. Сплата податків -- це внесок у розвиток громади"
08
лютого
2021
169

Селищний голова Денис Каганець: "Бізнес має працювати чесно. Сплата податків -- це внесок у розвиток громади"

Законами України передбачено, що податки сплачують усі, крім дітей, людей похилого віку та інвалідів.  З цих податків виплачується зарплата вчителям, медикам, військовим, поліцейським та іншим державним працівникам, отримують допомогу непрацездатні особи, пенсіонери, інваліди, малозабезпечені, а також особи, що тимчасово залишилися без роботи. 
На жаль, не все гаразд зі сплатою податків у Дубівській територіальній громаді.
Про це йшлося на засіданні виконавчого комітету Дубівської селищної ради 5 лютого. Згідно з даними Закарпатської податкової інспекції, за 2020 рік значна частина бізнесових структур, що працює на території Дубівської громади, взагалі не сплачує або не у повному обсязі сплачує податки і збори в селищну казну. Певна частина підприємців не платить податки  за нерухоме майно, землю, є такі, що працюють  без ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, реалізовуючи відповідні товари, деякі не оформляють працівників на роботу, а відповідно, не сплачують ПДФО. Варто додати, що це негативно позначається не тільки на наповнення місцевого бюджету, а й шкодить нелегальним працівникам. Оскільки працівникам, які офіційно не оформлені на роботу, не зараховується стаж, а як результат, у майбутньому вони залишаться без пенсії, не можуть отримати допомогу від втрати працездатності, нещасних випадків, по безробіттю. 
Які ж наслідки несплати податків підприємцями для громади? Це, перш за все, малі надходження до місцевого бюджету, а відповідно – зменшення видатків. Зокрема, це скорочення видатків на садочки, школу мистецтв, міжшкільний комбінат, не вистачатиме коштів на заробітну плату технічним працівникам шкіл, може виникнути ситуація, коли не буде у бюджеті коштів, аби оплатити за спожиту бюджетними установами електроенергію тощо. А що вже говорити про розвиток інфраструктури громади? Без належного фінансування не зможемо проводити ремонт садочків, шкіл, комунальних доріг, благоустрій території та інше.
Тому кожен підприємець має усвідомити, що сплата податків – це не тільки дотримання закону, а й внесок у розвиток та благополуччя нашої громади. Тож члени виконкому на засіданні звернулися до всіх підприємців сіл Красна та селища Дубове з проханням працювати у правовому полі: зареєструвати нерухомість, оформити працівників, сплатити у повному обсязі податки та збори. Ті ж підприємці, що торгують алкоголем та тютюновими виробами, мають отримати відповідні  ліцензії. Мешканцям, які займаються підприємницькою діяльністю без реєстрації, необхідно терміново зареєструватися як платники податків. 
Відтак, прийнято рішення створити комісію, яка у відповідності до ст. 18 та ст.28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» буде здійснювати контроль платежів до місцевого бюджету, додержання законодавства про працю та зайнятість населення. Розпочне роботу комісія з 20 лютого. 
За результатами перевірки, у випадках виявлення незареєстрованих найманих працівників, неповної сплати податків і зборів, відсутності ліцензій тощо, будуть залучатися фіскальні та правоохоронні служби для притягнення порушників законодавства до відповідальності. Штрафи за порушення податкового і трудового законодавства великі, тож хотілося б, аби всі чесно працювали та сплачували податки, а не штрафи. 
Також хочемо подякувати тим підприємцям Дубівської громади, які чесно та прозоро працюють, сплачуючи всі податки та збори. Варто відмітити кращих з них. Так, лідерами-підприємствами  зі сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО)  (тогоріч цей вид податку сплачувався до районного бюджету, а цьогоріч 60% з нього йде до казни громади) є ДП «Мокрянське ЛМГ» (с. Красна), ТОВ «Навчальний центр «Автолюбителів» (смт Дубове), ТОВ «Форест БАМ» (с.Калини). Лідери зі сплати єдиного податку -  Д.В.Каганець (смт Дубове), П.С.Ребар (смт Дубове), В.В.Білак (смт Дубове), Р.Я.Руснак (с.Калини). Найбільші суми з акцизного податку надійшли від   Л.І.Бережник (смт Дубове), І.М.Бокоч (смт Дубове) та С.М.Каганець (смт Дубове).
Просимо всіх підприємців працювати прозоро та вболівати за розвиток нашої громади.
Денис Каганець, селищний голова.

Прокоментувати
Введіть код з картинки:* оновити, якщо не видно коду