dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(03134) 7-21-92
(03134) 7-27-41
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Новини » У Дубовому відбудеться вшанування 35-ої річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС
26
квітень
2021
562

У Дубовому відбудеться вшанування 35-ої річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС

35 років тому, 26 квітня 1986 року, серія вибухів зруйнувала четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції. Ця подія, яку згодом назвали трагедією ХХ століття, стала найбільшою техногенною катастрофою.
Повністю ліквідувати пожежу на ЧАЕС вдалося 10 травня завдяки самопожертві ліквідаторів, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям. І саме завдяки цим відважним людям вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.
На початковому етапі зусиль з мінімізації наслідків величезного викиду радіоактивних речовин до робіт залучалися військовослужбовці строкової служби. Пізніше, влітку 1986 і далі, величезний обсяг робіт виконували залучені військові запасу та вільнонаймані працівники. За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації й їхали назад. На зміну приїздили інші.
Участь у ліквідаційних роботах на ЧАЕС взяли й мешканці Калин та Дубового: Людмила Андріївна Мосійчук (3 категорія), Іван Юрійович Ребар (1 категорія), Іван Іванович Піцур (2 категорія), Юрій Іванович Мадар (2 категорія), Сергій Антонович Давидюк (3 категорія), Василь Васильович Кут (1 категорія), Микола Іванович Магула (2 категорія), Наталія Петрівна Ребар (2 категорія), Михайло Петрович Дурунда ( 3 категорія), Іван Іванович Бондарь (2 категорія), В’ячеслав Іванович Ребар (2 категорія), Ольга Іванівна Черевко (2 категорія), Іван Іванович Лунга (3 категорія), Петро Петрович Крегул (3 категорія).
Керівництво Дубівської ТГ щиро вдячні ліквідаторам за виявлений героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних обставинах.
Адже вони, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в 30-кілометровій зоні радіаційного лиха та  зупиняли розбурхану стихію некерованої ядерної реакції, чим зробили вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.
Щиро бажаємо всім вам, шановні ліквідатори, та вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з вами буде людська подяка за ваші добрі справи! 
А сьогодні близько 20.30 год. за к.ч. на площі перед будинком культури відбудеться запалення свічок та вшанування пам’яті загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Дубівська селищна рада. 
Прокоментувати
Введіть код з картинки:* Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий