dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(03134) 7-21-92
(03134) 7-27-41
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Новини » Селищний голова Денис Каганець: «Докладу всіх зусиль, аби Дубівська громада стала успішною»
14
квітня
2021
3 180

Селищний голова Денис Каганець: «Докладу всіх зусиль, аби Дубівська громада стала успішною»

 
Майже п’ять місяців тому завершився процес децентралізації і після оголошення результатів місцевих виборів   зафункціонували новостворені територіальні громади. Серед них й  Дубівська селищна громада, яка об’єднала Калинівську та Краснянську сільські ради з Дубівською селищною радою. Розпочав  свою роботу новостворений орган місцевого самоврядування з вирішення багатьох нагальних завдань: укомплектування кадрового складу, фінансування бюджетних видатків, упорядкування освітньої мережі, створення апарату з  надання адмінпослуг тощо.
Тож про перші кроки, наявні та прогнозовані ресурси, досягнення та  проблеми, з якими довелося зіткнутися на етапі становлення Дубівської громади, говоримо з селищним головою Денисом Каганцем.
 
-       Денисе Васильовичу, розкажіть, будь ласка, як проходить становлення громади і якими були ваші першочергові кроки як керівника?
-       Найперше, хочу подякувати всім виборцям за довіру. Моєю ціллю, як і до виборів, так і після них, є  зробити все можливе, аби наша громада була успішною. Що стосується питання становлення громади, то це непростий і досить тривалий процес. Оскільки до повноважень громади перейшло багато функцій, необхідно було сформувати нові структурні підрозділи. Рішенням сесії утворили 8 відділів: фінансово-господарського забезпечення та відділ освіти, молоді та спорту, які стали окремими юридичними одиницями, відділ економічного розвитку,  інвестицій, інформаційної політики та туризму,  відділ юридичного забезпечення і персоналу та інші. Конкурсною комісією проведено конкурс та відбір кваліфікованих фахівців з різних сфер та сформовано колектив селищної ради.  Ще однією непростою справою стала процедура прийому-передачі майна від району у комунальну власність громади. 
-       Наскільки фінансово спроможною виявилася Дубівська територіальна громада ?
-       Фінансові показники сільських та селищної ради, що об’єдналися, до реформи були не надто втішними. Адже Калинівська сільська рада перебувала   серед лідерів у районі з дотаційності, державні дотації мали також і Дубівська селищна, і Краснянська сільська рада. Передбачалося, що  після об’єднання громада буде спроможною в діяльності й надходжень до казни побільшає. Зокрема, за рахунок податку на доходи фізичних осіб, з якого 60 % направляються до казни громади, та акцизного податку. На цей рік бюджет Дубівської ТГ  встановлено в сумі близько 161 млн. грн.  Однак у рамках впровадження бюджетної децентралізації та бюджетного перерозподілу податків, на місця передано й значний обсяг повноважень. А це означає, що і фінансувати значну частину закладів у громаді, які раніше фінансувалися з районного бюджету,  маємо тепер з селищного бюджету. Ще однією проблемою є те, що бізнес працює у тіні: одні не оформлюють працівників, інші не у повному обсязі сплачують земельний податок та інше. Тож виходить, що маємо за перший квартал дефіцит бюджету. 
-       Як вирішуєте цю проблему?
-       Працюємо у двох напрямках. Домагаємося того, аби приватні підприємці та підприємства працювали чесно й належно сплачували податки. Для цього створили комісію з перевірки суб’єктів підприємницької діяльності на дотримання законодавства про працю, яка й проводить відповідну перевірку бізнесових структур. Наразі вже такі заходи здійснено у Красній та Калинах. Влада намагається пояснити підприємцям, що якщо вони не будуть чесно працювати і сплачувати податки, то у бюджеті громади не буде коштів, аби утримувати школу мистецтв чи садочок, не зможемо розвивати інфраструктуру та покращувати добробут населених пунктів. Інший напрямок  – це переведення штатних розписів у закладах у відповідності до фінансової спроможності громади.
-       Тобто все ж довелося провести оптимізацію у певних закладах?
-       Так, ці кроки були вимушені. Кадрова оптимізація пройшла у всіх ДНЗ. Також певні зміни зроблено у структурі закладів культури. Залишилися у робочому режимі всі чотири бібліотеки – дві у Калинах та по одній у Дубовому та Красній, також працюватимуть й будинки культури у Красній та Дубовому, однак клуб у Нижньому Дубовцю став філією. Скорочено також й штат Калинівського МНВК.  Натомість збережено без змін склад дитячої школи мистецтв. Надалі працюють й всі техпрацівники у загальноосвітніх школах, заробітну плату яким також оплачуємо з селищного бюджету. 
-       Для громад району проблемним питанням наразі є збереження стаціонарних відділень у лікарнях, а подекуди й самих лікарень. Яка наразі ситуація у КНП «Дубівська лікарня»?
-       На щастя, у Дубівській лікарні не тільки вдалося зберегти стаціонарне та поліклінічне відділення, які діяли з минулого року, а й отримати від НСЗУ  ще додаткові три пакети на надання медичних послуг: «Стаціонарна паліативна допомога дорослим та дітям», «Ведення вагітних в амбулаторних умовах» та «Стоматологічна допомога дорослим та дітям». Селищна рада розробила проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт будівлі медзакладу.   До речі, невдовзі буде прийнято у експлуатацію нову будівлю Краснянської АЗПСМ. На черзі – облаштування приміщення медичним обладнанням та меблями. 
-       А які зміни відбулися  у сфері соціального обслуговування населення?
-       Після того, як відповідно до розпорядження голови РДА,   Дубівський територіальний центр було ліквідовано, на засіданні сесії селищної ради прийнято рішення про створення Центру   надання соціальних послуг. Ця установа буде обслуговувати самотніх та немічних жителів громади, які потребують сторонньої допомоги. Також була створена відповідна комісія, яка здійснює перевірку умов проживання потенційних підопічних Центру, та формується з них відповідний список. 
-       Не так давно у громаді зафункціонував Центр надання адміністративних послуг. Які послуги мешканці громади можуть тут отримати?
-        Функціонування відділу «Центр надання адміністративних послуг» стало можливим завдяки Програмі «U-LEAD з Європою» та підтримці експертів-консультантів центру регіонального розвитку -  Івана Дем’янчука, Миколи Сюська та Павла Рябоконя. У попередні роки за кошти з місцевого бюджету було проведено ремонт у малому залі будинку культури. А нещодавно громада отримала від Програми «U-LEAD з Європою»  сучасні офісні меблі, комп’ютерну техніку та програмне забезпечення з системою електронного документообігу. Тож ЦНАП запрацював. Мешканці громади матимуть можливість  користуватися   120 адміністративними послугами, частина з яких – це реєстрація місця проживання, актів цивільного стану, соціальні послуги та інші – вже надаються.  
-       На минулій сесії селищної ради було створено нове комунальне підприємство «Дубівське». З чого стартувала робота комунальної служби?
-       Комунальне підприємтсво «Дубівське» об’єднало функції КП «Водоканал» та УЖКГ, які нині проходять процедуру банкрутства. Вже призначено директора нового підприємства. Зараз мешканці багатоповерхівок укладають угоди на комунальні послуги з цією фірмою. Варто додати, що для прозорості роботи тепер оплата комунальних послуг буде проводитися через банк, а не через контору УЖКГ. А ближчим часом селищна рада має намір придбати два потужні насоси. За допомогою них зможемо вирішити проблему недостатнього тиску у мережі централізованого водопостачання та подавати воду до квартир безперебійно. Вже розроблено проєктно-кошторисну документацію на будівництво каналізаційних очисних споруд та водопровідних мереж. 
-       Над реалізацією яких ще задумів зараз працюєте?
-       Активно працюємо над покращенням інфраструктури громади. Серед пріоритетних напрямків – створення сприятливих умов у навчальних закладах. Зокрема, вже розроблено проєктно-кошторисну документацію на утеплення будівлі Дубівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. та заміни вікон, також розроблено документи на реконструкцію будівлі Дубівського ЗЗСО І-ІІ ст №1 з добудовою класних приміщень та перекриття покрівлі закладу. Також на території цієї школи та Калинівської та Краснянської шкіл плануємо збудувати спортивні майданчики. Працюємо над тим, аби реконструювати й стадіон у Дубовому. Маємо намір збудувати новий корпус на понад  200 учнів у Краснянському ЗЗСО І-ІІІ ст., відремонтувати дах Калинівського ОЗЗСО І-ІІІ ст., завершити реконструкцію фасаду будинку культури у Дубовому, а також провести внутрішні ремонтні роботи у приміщенні з встановленням системи опалення. Проведено корегування проєктів «Реконструкція частини приміщень ДНЗ №2 під реабілітаційний центр» та «Будівництво дитсадка на 100 місць у с. Калини».  Частину з цих проєктів буде реалізовано цьогоріч.
-       А як маєте намір покращувати дорожню інфраструктуру громади?
-       Ремонт комунальних автошляхів теж у пріоритеті. Однак усе залежить від надходжень до бюджету, якщо вони будуть, то й дороги матимемо хороші. Розроблено проєктно-кошторисну документацію на капремонт комунального шляху по вул. Забереж та реконструкцію  цвинтаря.   Маємо намір реконструювати й вуличне освітлення на головній вулиці у Дубовому. А паралельно з тим, вже проводяться поточні ремонти комунальних шляхів за безпосередньої  участі місцевих мешканців. 
-       Як селищна влада вирішує питання благоустрою у громаді?
-       Безперечно, маємо дбати й про чистоту та затишок у населених пунктах. Тож заплановано провести капремонт благоустрою території по вул. Д. Подольського у селищі. А днями проведено екологічну акцію по всій території громади. У рамках кампанії колективи установ та організацій спільно з небайдужими мешканцями очистили від сміття сквер, вулиці та прибережжя, ліквідували стихійні смітники. Робота проведена велика й результативна. Однак тепер мешканцям громади треба підтримувати чистоту та бути екологічно свідомими. А для того, аби вирахувати недобросовісних громадян, які викидають сміття у несанкціонованих місцях, у населених пунктах заплановано встановити систему відеонагляду.  Крім того, ця система допоможе й поліцейським контролювати криміногенну ситуацію у регіоні. 
-       Дякую за розмову. 
Цікавилася Л.БІЛАК.
 
Прокоментувати
Введіть код з картинки:* оновити, якщо не видно коду