dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(03134) 7-21-92
(03134) 7-27-41
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Новини » Важливо: умови та порядок приватизації присадибної земельної ділянки
13
квітня
2021
389

Важливо: умови та порядок приватизації присадибної земельної ділянкиДуже часто у громадян виникають питання щодо безоплатної передачі їм у власність земельних ділянок комунальної власності, на яких знаходиться індивідуальні житлові будинки (присадибні ділянки).
Присадибна ділянка – це земельна ділянка, на якій розміщений житловий будинок, господарські будівлі і споруди. Якщо у Вас немає документа про право власності на присадибну ділянку, то Вам необхідно здійснити оформлення цього права власності.
Чому слід оформити документи на право власності? Без цих документів Ви не можете: захистити свої права у разі, якщо на Вашу землю хтось зазіхатиме; відстояти межі своєї ділянки у разі суперечки з сусідом; передати ділянку дітям, родичам (подарувати або передати у спадщину); продати ділянку чи здати її в оренду; побудувати новий будинок, добудувати  або узаконити наявний.
Важливо знати, що згідно з Земельним кодексом України Ви можете тільки один раз безоплатно тримати у власність одну присадибну ділянку, площа якої не перевищує (тобто може бути і меншою): у селі – 25 соток, у селищі – 15 соток, у місті – 10 соток.
Порядок оформлення права власності на земельну ділянку, якою Ви користуєтесь, закріплено нормами Земельного кодексу України.
 До органу місцевого самоврядування, на території якого розташована земельна ділянка, необхідно подати клопотання про безоплатну передачу земельної ділянки у власність. У заяві зазначити  своє прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, суть порушеного питання, тобто прохання передати у власність присадибну земельну ділянку. До заяви потрібно додати , копії паспорта, а також копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.
Зверніть увагу, що разом із заявою слід обов’язково подати технічну документацію щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) із вже присвоєним кадастровим номером ділянки. Важливо знати, що земельне законодавство встановлює обов’язковість погодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та користувачами при проведенні кадастрових зйомок. Проте це не означає, що сусід може безпідставно відмовити у такому погодженні, вимагаючи, наприклад, перенесення межі на свою користь. Усі свої вимоги він має аргументувати і підтвердити документально ( державним актом на право власності на земельну ділянку, матеріалами інвентаризації земель, технічною документацією на землю) Відмову, не підкріплену доказами, можна оскаржити у судовому порядку. За більш детальною інформацією звертатися   до землевпорядників Дубівської територіальної громади.
Дубівська селищна рада.
 
Прокоментувати
Введіть код з картинки:* оновити, якщо не видно коду