dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(03134) 7-21-92
(03134) 7-27-41
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Новини » На Тячівщини стартував весняний призов
12
квітень
2021
255

На Тячівщини стартував весняний призов


Відповідно до Указу Президента України №71/2021 від 24 лютого 2021 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» у квітні розпочався черговий призов юнаків на строкову військову службу.
Як повідомив військовий комісар Тячівського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки підполковник Руслан Тополюк, у Тячівському районі по територіальних громадах були доведені розпорядження щодо оповіщення юнаків призовного віку для проходження медкомісії та визначення ступеню придатності до військової служби.

Служити призивають юнаків віком від 18 до 27 років – до Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби України та Державної служби транспорту – спершу до навчальних центрів, де проходять підготовку, а звідти їх розподіляють по військових частинах на території держави.

«Наші юнаки переважно йдуть служити у Львівську, Івано-Франківську, Вінницьку області, Київську, Одеську, а частина повертається на Закарпаття», – каже підполковник Руслан Тополюк.

Юнаки, які мають вищу освіту, призиваються на 12 місяців, середню – на 18.

«В зону проведення ООС їх не направляють, це категорично заборонено, вони йдуть служити для забезпечення охорони військових частин, баз, складів, арсеналів, поки військовослужбовці за контрактом виконують завдання в ООС, – наголошує військовий комісар. – Юнаки, яким сподобається строкова військова служба, мають можливість  через 10 місяців підписати контракт з ЗСУ і отримати відповідну зарплату та соцпакет, а також – за бажанням здобути дві вищі освіти – військову та цивільну за рахунок держави, отримати офіцерське звання та проходити службу в якості офіцера».

5 квітня відбулася перша відправка призовників із Тячівщини – до армії пішли троє юнаків із Вонігова, Лазів і Тячівки.

«Юнаки, які виявляють бажання проходити військову службу, з’являються самостійно. Ми надаємо їм право вибору щодо проходження військової служби у видах військових формувань та регіонах України, – зазначає Руслан Петрович. – Разом з тим, були внесені зміни до деяких законів України щодо вдосконалення окремих питань ведення військового обліку та виконання військового обов’язку. Це, насамперед, законопроект №3553 від 28.05.2020 року. Його прийнято Верховною Радою 30.03.2021 р., набуде чинності після підписання головою Верховної Ради та Президентом України. Цим нормативним актом вносяться зміни у ст.210 КУпАП України («Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу»). Відповідно, за ухилення від військового обов’язку у 10-кратному розмірі зростуть штрафи. Змін зазнає і ст. 211 «Умисне зіпсуття обліково-військових документів чи втрата їх з необережності» – санкції за ці порушення теж збільшаться.

Відповідальність за ухилення від військового обов’язку теж буде посилено: якщо раніше ухилянтів карали обмеженням волі, то тепер таких юнаків притягуватимуть до кримінальної відповідальності з її позбавленням.

Також ст. 38 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» зобов’язує поліцію за зверненнями військових комісаріатів або органів місцевого самоврядування, що ведуть військовий облік, проводити розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку.

Крім цього, діє законодавча норма, згідно з якою особу без військово-облікового документу не дозволяють офіційно працевлаштовувати. Однак, за громадянами призовного віку, які працюють офіційно і призиваються на строкову військову службу, зберігаються робочі місця і середня заробітна плата.
Н.МАДЖАРА.
Прокоментувати
Введіть код з картинки:* Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий