dubove.gov.ua
Телефони приймальні:
(03134) 7-21-92
(03134) 7-27-41
Верія для людей
з обмеженими можливостями
Дубівська селищна рада » Новини » Транскордонне співробітництво Україна-Румунія: Дубівська громада - серед підписантів меморандуму щодо співпраці з румунами
27
листопада
2021
1 798

Транскордонне співробітництво Україна-Румунія: Дубівська громада - серед підписантів меморандуму щодо співпраці з румунами

Дубівська громада та ще 5 закарпатських громад підписали меморандум з комунами Румунії щодо транскордонного партнерства з питань впровадження «зеленої» енергії
Шість громад Закарпаття – Дубівська, Тячівська, Нересницька, Вільховецька, Холмківська та Полянська громади підписали меморандум  з комунами Шкея, Вама, Пояна-Стампей та містом Літень  повіту Сучава (Румунія) про транскордонне партнерство територіальних громад прикордонних регіонів Румунії та України з питань впровадження інноваційних рішень розумної енергії.
Підписання меморандуму відбулося на території Нересницької громади 25 листопада. Дубівську громаду представляв селищний голова Денис Каганець.

Угода між румунськими комунами та українськими громадами передбачає  співпрацю  та спільну участь сторін у заходах і проєктах щодо впровадження як Європейської стратегії Концепції і кліматичної нейтральності-2050, що випливає з підходів і принципів European Green Deal, так і концепції «зеленого» енергетичного переходу України -2050, і Програми «зеленого» енергетичного переходу Румунія-2050.
Як зазначають експерти, відбулась значуща подія, адже вперше мери прикордонних регіонів України та Румуні виразили своє бажання об’єднати зусилля задля впровадження Європейськоі стратегічної Концепції і кліматичної нейтральності-2050.
Під час зустрічі також відбулися переговори з мерами міста Серет, комун Балківці та Тодірешть щодо співпраці з українськими громадами з питань впровадження інноваційних рішень розумної енергії.
Сприяли налагодженню транскордонної співпраці між громадами Закарпаття та комунами повіту Сучава Наталія Носа, керівник Міжнародної Асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» та Центру європейських ініціатив, Раду Пентіук, проректор Сучавського Університету та радник голови Сучавської обласної ради, Європейський Союз через програму HUSKROUA 2020 прикордонного співробітництва, Олег Лукша, виконавчий директор Закарпатського відділення Асоціації міст України, та Іван Дем’янчук, експерт з питань розвитку громад. 
 Наступного дня, 26 листопада, представники комун Вама та Тодірешть у рамках налагодження транскордонного співробітництва відвідали Дубівську громаду. 
Селищний голова Денис Каганець румунським колегам представив орган місцевого самоврядування, коротко охарактеризував громаду та презентував у відеоформаті здобутки місцевої влади за перший рік роботи. Також він разом з експертом з питань розвитку громад Іваном Дем’янчуком надали відповіді на запитання, що звучали від представників сусідньої держави, щодо процесів децентралізації, фінансового наповнення селищної казни та які повноваження отримала громада після створення. 
На завершення зустрічі Денис Васильович вручив гостям подарунки – крафтові смаколики від місцевих майстрів. 


Прокоментувати
Введіть код з картинки:* оновити, якщо не видно коду